Po opowiedzeniu Wam jak wyglądały przygotowania do naszego świętowania sobotniej Gali Darczyńców, chcemy podzielić się z Wami jak minęła sama uroczystość, a była ona pełna emocji.

Całość poprowadzili oczywiście gospodarze tego miejsca, czyli nasz Pan Prezes Eugeniusz Fick wraz ze swoją małżonką Dorotą.

Po przywitaniu, goście zostali zaproszeni na seans filmowy poświęcony aktualnemu stanowi budowy naszego Domu, który stawia na nogi. Widzowie byli zachwyceni z jakim rozmachem toczą się prace ale też zdumieni jak wiele jeszcze do wykonania pozostało.

Szczególnym momentem było docenienie naszych Darczyńców, którzy swoją, często od wielu już lat, wielką hojnością i dobrocią wspierają regularnie nasze działania, w tym wspomnianą budowę Domu. Chcieliśmy im skromnie podziękować wręczając im statuetki oraz przypinki z logiem naszego Domu. Przypinki te otrzymują osoby, które naszymi Darczyńcami są od dłuższego czasu, i których tak regularne wsparcie jest doceniane zaproszeniem ich do tzw. Familoklubu – grona osób mających znaczący wpływ na rozwój naszej inicjatywy Domu.

Wyróżnienie nasze było dla wielu bardzo wzruszające.

Po tej oficjalnej części goście przeszli z rozmowami do skromnego poczęstunku przy kawie i cieście.

Świętowanie nasze zakończyła uroczysta Eucharystia w kościele Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach.

Więcej o naszym Domu.