Szukamy wolontariuszy

Poszukujemy wolontariuszy

Szukamy osób chętnych do wsparcia naszych działań w ramach wolontariatu. Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, studentem czy zawodowcem, Twoje zaangażowanie jest dla nas niezmiernie cenne i stanowi istotną formę pomocy. Wolontariat to również doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia, szczególnie dla młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty.

Aktualnie poszukujemy:

 1. Młodzieży powyżej 16 r.ż i dorosłych w tym seniorów do wsparcia kwest przed kościołami raz w miesiącu w niedzielę na terenie Świętochłowic i miast ościennych
 2. Młodzieży powyżej 16 r.ż. do pomocy przy zbiórce żywności w sklepach sieci Biedronka.
 3. Uczniów liceum lub ostatnich klas szkół podstawowych do indywidualnej pomocy w nauce i udzielania korepetycji dzieciom ze świetlicy- przez cały rok szkolny, zwłaszcza pod koniec semestrów w styczniu i czerwcu.
 4. Studentów pedagogiki lub dziedzin pokrewnych (psychologia itp.) do pomocy przy wyjeździe na obóz do Kokotka – pierwszy tydzień sierpnia 2024 r. Gwarantujemy pobyt pod namiotami, mnóstwo zabawy i dobrych relacji, wyżywienie i zdobycie doświadczenia.
 5. Studentów pedagogiki lub dziedzin pokrewnych (psychologia, praca socjalna itp.) do organizacji pracy świetlicy i pomocy w obszarze organizacji zajęć i czasu wolnego świetlicy, jest to przede wszystkim możliwość zdobycia cennego doświadczenia i praktyki.
 6. Młodzieży powyżej 16 r.ż. i dorosłych do pomocy przy organizacji wydarzeń fundacyjnych: Gali Fundacji i Gali Wolontariatu.
 7. Licealistów z techników lub studentów kierunków technicznych do prowadzenia zajęć z robotyki z dziećmi świetlicowymi.
 8. Młodzieży i dorosłych do pomocy przy pracach porządkowych, zwłaszcza przy odnowieniu naszego ogródka.
 9. Młodzieży i dorosłych do odmalowania pomieszczeń w fundacji.
 10. Młodzieży i dorosłych do pomocy przy odwiedzinach w domach samotnych seniorów, wykonywaniu u nich drobnych prac porządkowych, czytaniu książek, przygotowaniu posiłków lub drobnych zakupach.
 11. Młodzieży do pomocy przy warsztatach artystycznych skierowanej do seniorów, którzy z uwagi na stan zdrowia potrzebują wsparcia.
 12. Wolontariuszy do pomocy przy warsztatach artystycznych dla dzieci.