Dom, który stawia na nogi ⋆ Pomóż dzieciom odnaleźć nadzieję

Brakuje 203 424.40 zł

Pomóż stworzyć DOM,
KTÓRY STAWIA NA NOGI

To dla nich chcemy stworzyć,
Dom, który stawia na nogi.
Mamy czas do 10 września 2021 r.,
żeby zebrać 379 500 zł.

Pomóż teraz >>

Twoje wsparcie na wykup domu

?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania płatności do systemu. Administratorem danych jest Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jan Pawła II z siedzibą przy ul. T. Kubiny 5, 41-600 Świętochłowice. Masz prawo do wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia lub usunięcia.

?

Zaznaczenie tego pola pozwoli nam informować Cię, co dobrego zrobiliśmy dla naszych podopiecznych, dzięki Twojemu wsparciu. Możesz zrezygnować w każdej chwili.

* pola wymagane

Dlaczego dom, który stawia na nogi?

Fundacja Rodzin Polskich im św. Jana Pawła II powstała w 2011 roku, aby pomagać rodzinom zagrożonym rozpadem, w trudnej sytuacji życiowej. To ciągła pomoc dla najmłodszych, którzy z jakichś względów nie doświadczają odpowiedniej opieki i miłości. 10 lat działalności to wielkie doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem oraz mniejszych i większych sukcesów. Jednak przede wszystkim to ogrom historii: ciężkich, bolesnych, często trudnych do uwierzenia, z którymi muszą zmagać się nasi podopieczni.
Dom ma być właśnie takim miejscem, dla dzieci stąd, którym rodzice nie dali wystarczająco dużo miłości i akceptacji, aby mogły odważnie ruszyć w świat.

Cel zbiórki:

Zakup budynku znajdującego się przy ulicy Rzecznej 5 w Świętochłowicach.

379 500 zł

To kwota, którą musimy zebrać do 10 września 2021, aby wykupić budynek.
Po tym terminie zostanie on sprzedany deweloperom.

Mamy bardzo mało czasu! Każde 30, 60, 150 zł ma znaczenie.

Jak wygląda budynek, który chcemy wykupić?

Ruina? Może na pierwszy rzut oka... Miejsce z pewnością zdewastowane, zarówno na zewnątrz jak i w środku, wymagające gruntowego remontu.

Jednak oko profesjonalnego architekta jednoznacznie stwierdziło, że to miejsce z wielkim potencjałem na prawdziwy Dom dla potrzebujących.

Co chcemy w nim stworzyć?

PARTER
Świetlica środowiskowa, gdzie dzieci stąd znajdą przestrzeń do harmonijnego rozwoju.

I PIĘTRO
Mieszkania chronione, w których osobom potrzebującym stałej opieki zapewnimy bezpłatne wsparcie, odciążając ich opiekunów oraz przygotujemy wychowanków domów dziecka do samodzielności.

II PIĘTRO
Mieszkania, w których samotne matki otrzymają opiekę i odnajdą poczucie bezpieczeństwa.

DACH
Zielone ogrody będą miejscem odpoczynku i relaksu dla wszystkich mieszkańców.

Zobacz jak żyją dzieci stąd!

BUDUJEMY DOM