Kolejny tydzień artterapeutycznych zajęć w obu grupach realizujących projekt. Budziliśmy się już do życia. Teraz przyszedł czas przypatrzeć się mu i zauważyć jego piękno w jego różnorodności. Była też okazja by spróbować swoich sił w wolontariacie.

 

Dobrze jest, gdy jest dobrze. Ale co, gdy w życiu układa się gorzej, lub co gorsza wciąż mamy pod górkę? Właśnie tę tematykę poruszali uczestnicy projektu w minionym tygodniu. Tak samo jak wyjątkowy jest każdy z nas i tę wyjątkowość trzeba nauczyć się dostrzegać, tak samo wyjątkowo barwne są nasze historie życia. I je również należy docenić, zobaczyć w nich siłę i piękno.  Dzięki zajęciom biblioterapii i ćwiczeniom prowadzonym przez p. Asię i Bożenę w przyjazny sposób i w bezpiecznej atmosferze poruszony został właśnie ten obszar. Ważnym punktem wyjścia była także projekcja filmu „Złodziejka książek”.

Wspólnie w grupach, zastanawiano się nad tematem „Życie czasem dziwnie się układa”, pozytywnymi i negatywnymi wartościami, ponadczasowością, problematyką. Była okazja odnieść treści do samego siebie, do podzielenia się swoją historią z innymi, do budowania szczerych relacji a w oparciu o nie – swojej wewnętrznej siły. W końcu dojrzałość i silna osobowość wiążą się nierozerwalnie ze świadomością, że nie ma życia idealnego, ale właśnie w tej nie idealności tkwi bogactwo.

Dodatkowo, pięknym akcentem kończącym tydzień, było zaangażowanie się uczestników w Wielkanocną Zbiórkę Żywności, organizowaną przez fundację z ramienia Śląskiego Banku Żywności.

4 5