Organizowanie zbiórek, kiermaszy, koordynowanie akcji tematycznych, kontakt ze sponsorami, szkołami i innymi instytucjami włączającymi się w wydarzenie, obecność w czasie wielkiego finału akcji a co najważniejsze POMYSŁOWOŚĆ i ZAANGAŻOWANIE. Akcja „Kilometry Dobra” stawia wielkie wyzwania i wielkie możliwości.  Wchodzisz w to?

Tym razem trudno nazwać to jedynie wyzwaniem. Dla nas jest to przede wszystkim ogromny sprawdzian – organizacyjny, merytoryczny i – co najważniejsze – ze zdolności otwierania przed ludźmi horyzontów na pomoc drugiemu człowiekowi. Dlatego potrzeba nam wielu, którzy razem z nami podejmą to wyzwanie!

Wolontariat jest wyjątkową formą pracy. Dobrze o tym wiemy, bo niejednokrotnie sami włączamy się w różne działania w takiej formie i propagujemy wolontariat wśród naszych podopiecznych. Stoimy u progu akcji ogólnopolskiej, do której chcemy się jak najlepiej przygotować. Dlatego już dziś szukamy osób do współpracy.

Jaka będzie rola wolontariusza w akcji?

A to już zależy od jego chęci i możliwości zaangażowania! Wachlarz działań jest przeogromny! Bez względu na wiek i możliwości czasowe, każdy znajdzie coś dla siebie.

  • kwestie promocyjne tj. koordynowanie akcji w sieci, plakatowanie, kontakt z prasą
  • prowadzenie małych akcji m.in. po przez kontakt i nadzorowanie akcji w placówkach oświatowych
  • szukanie sponsorów i darczyńców
  • prowadzenie małych zbiórek np. w czasie kiermaszy
  • organizowanie zaplecza technicznego
  • nadzorowanie Wielkiego Finału akcji Kilometry Dobra

I to nie wszystko!

Czego trzeba? Tylko jednego – gotowości do działania! Z resztą wspólnie się uporamy. Obiecujemy niezwykłe doświadczenie. Akcja Kilometry Dobra w całej Polsce porywa miliony serc i rąk do działania. W wydarzenie włączają się także znani i lubiani sportowcy, aktorzy, celebryci, muzycy… To może być naprawdę niepowtarzalny czas, a czy tak będzie zależy tylko od każdego z nas.

Mało przekonywujące? W takim razie dodamy tylko, że każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o udziale w akcji oraz… to niech zostanie niespodzianką :)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Eugeniuszem Fick – prezesem Fundacji, który zainicjował udział naszej organizacji w Kilometrach Dobra 2018!

tel. 698 748 548
e-mail: eugeniusz.fick@fundacja-kopia.powerdev.pl