Gdy nasza ekipa w większości spędzała czas poza fundacją, w murach naszej siedziby i wokół nich zaszły pewne zmiany. My osobiście czekaliśmy na nie z utęsknieniem. Dzielimy się więc radosnymi wieściami i zapraszamy do wypróbowania tego, co zostało zmodernizowane.

Przez kilka dni fachowcy z firmy Stych z Rudy Śląskiej pracowali na placu przed świętochłowicką siedzibą, by zmienić go nie do poznania. Wiele metrów kwardwatowych przekopanej ziemi, całe mnóstwo sadzonek, włożonego serca i… mamy cudowny, zazieleniony skwerek. Teraz każdy kto czeka na swoją pociechę pracującą na warsztatach, lub kto zwyczajnie ma ochotę usiąść i porozmawiać z innymi uczestnikami zajęć – może zrobić to w przyjemnym otoczeniu, na ławeczce. Dodatkowo o bezpieczeństwo swoich pojazdów nie muszą martwić się rowerzyści – udało się nam zamontować stojak.

Oprócz prac na zewnątrz, miały miejsce także prace wewnątrz pomieszczeń, dzięki którym upalne lato już nam nie straszne. Tu z kolei działali fachowcy firmy Klima z Bytomia. Dzięki nowoczesnej aparaturze w sali konferencyjnej, a także pracowniach warsztatowych mamy klimatyzację. Sama przyjemność przebywać w takich pomieszczeniach, gdy na zewnątrz skwar.

Tak przyziemne mogłoby się wydawać rzeczy, to dla nas ogromne przedsięwzięcia. Tym bardziej cieszymy się z ich realizacji, że służą nie tylko nam, a naszym podopiecznym i wszystkim, którzy goszczą w naszych fundacyjnych progach.