Zaproszenie na spotkanie z instruktorem Modelu Creighton.

 

Niepłodność dotyka niestety coraz więcej par. Współżyjąca regularnie para starająca się o poczęcie dziecka ponad 12 miesięcy, niestosująca jakichkolwiek metod ograniczenia płodności, w świetle medycznym diagnozowana jest już jako niepłodna.

Wynika to z danych statystycznych, które wykazują, iż 80% zdrowych, regularnie współżyjących par niestosujących żadnych metod antykoncepcji zachodzi w ciążę do roku czasu. Czy to oznacza, że pozostali nie mają co już myśleć o dziecku? Absolutnie nie! Po prostu pozostałe 20% potrzebuje być może więcej czasu lub konieczne jest wdrożenie leczenia, które doprowadzi do poczęcia.

Co robić gdy nie ma upragnionego poczęcia?

Poszukajmy przyczyny i podejmijmy leczenie. Celowana diagnostyka i wielokierunkowa terapia wymagają współpracy zespołu specjalistów do których należą: lekarze (ginekolog, androlog, immunolog, endokrynolog), instruktor Modelu Creighton, dietetyk kliniczny czy psycholog. Działania prowadzone są równocześnie dla kobiety i mężczyzny.

Pierwszym krokiem na tej drodze jest przeanalizowanie charakteru cykli miesiączkowych kobiety w poszukiwaniu nieprawidłowości. Prowadzenie obserwacji i ich zapis na karcie wg Modelu Creighton są nieocenionym źródłem informacji dla lekarza ginekologa. Ponadto, już w trakcie leczenia, karta obserwacji monitoruje skuteczność prowadzonej terapii wskazując czy dochodzi do poprawy cyklu, oraz pozwala małżonkom wyznaczyć czas najwyższej płodności.

W naszej Fundacji na początku września będzie okazja do spotkania z p. Ewą Jurczyk – instruktorem Modelu Creighton, na którym zostaną przedstawione podstawy obserwacji swojego cyklu oraz gdzie szukać rzetelnego przyczynowego leczenia niepłodności.

 

Nie zwlekaj – serdecznie zapraszamy na spotkanie już dziś. Zapraszamy do kontaktu www.fundacjarodzin.pl/kontakt