Tak to już jest, że wszystko co piękne kiedyś się kończy. Na szczęście po spotkaniach dotyczących pozytywnego oddziaływania roślin na człowieka i jego samopoczucie pozostanie ogrom wiedzy, dobrych wpsomnień i garść pomysłów na to, jak wykorzystać te informacje w codzienności.

Cykl zajęć z hortiterapii  w ramach projektu „Senior w zgodzie z naturą” właśnie dobiegł końca. Na ostatnich zajęciach uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą na temat pozostałych roślin rosnących w ogrodzie znajdującym się przy fundacji. Dowiedzieli się m. in. o tym, że z liści kosodrzewiny można zrobić pyszną herbatę, z berberysu zwyczajnego nalewkę oraz wino, a męczennica (zwana także passiflorą) posiada właściwości uspokajające.

W ramach spotkania nasi seniorzy aktywnie uczestniczyli także w życiu powstającego ogrodu, wykonując drobne prace ogrodowe polegające na sadzeniu przebiśniegów. Do tego doszło również sadzenie hiacyntów we wcześniej ulepionych z gliny donicach.

Kontynuowane były również zajęcia z fotografii, skupione wokół zdjęć makro oraz fotografii uchwycającej chwile prac przy ogrodzie.