We wtorek odbył się ostatni warsztat dla uczestników pierwszej grupy projektowej, mającej podjąć aktywność zawodową. Jednocześnie wraz z zakończeniem artterapii, przed uczestnikami otwiera się nowy rozdział – czas warsztatów w pracowniach.

Było jednocześnie radośnie i ckliwie. Tak grupa przeżyła swój ostatni warsztat z panią Bożeną i Joasią, dla których ten dzień był równie emocjonujący. A to nie tylko za sprawą świadomości, że przygoda przeżywana z 13 uczestników dobiega końca, ale także dzięki niespodziance, jaką dla nich przygotowali. Owacje na stojąco, upominki i kartki z podpisami – to wspaniały wraz wdzięczności za otrzymaną pomoc. Niejednemu łza zakręciła się w oku. Było mnóstwo rozmów, także indywidualnych z panią Anią, naszą psycholog. Było głośne śpiewanie piosenek i wspólna kawa. Przyjemny czas.

Jednak jak to w życiu bywa, coś się kończy – a coś zaczyna. Kolejnym krokiem, który ma przygotować uczestniczki i uczestników do podjęcia pracy na rynku są warsztaty w pracowniach. Każdy z nich w czasie spotkania organizacyjnego prowadzonego przez pana Eugeniusza został zapoznany z założeniami tej drogi oraz miał możliwość wyboru dwóch spośród pięciu warsztatów: kulinarnych, ceramicznych, rękodzieła, szkła artystycznego oraz pisania ikon.  Zainteresowanie ogromne, u niektórych dała się wyczuć nutka niepewności, jednak każdy podjął się zadania z czego jesteśmy ogromnie dumni! Będzie też okazja do skorzystania z poradnictwa prawnego oraz szkolenia z zakresu edukacji finansowej.

Pozostaje jedynie życzyć powodzenia i trzymać kciuki za wszystkich.

Równocześnie informujemy, że kolejna grupa już w maju rozpocznie przygodę z artterapią. Zachęcamy do śledzenia losów obu grup na naszym Facebooku oraz stronie internetowej.

CHCE SIĘ ŻYĆ