W pierwszych dniach roku, odbyły się kolejne warsztaty dla seniorów na temat możliwości, jakie daje internet oraz zagrożeń, które niesie to źródło komunikacji. Poruszana podczas spotkań tematyka to sprzedaże internetowe, media społecznościowe, komunikatory internetowe, aplikacje rządowe np. mObywatel, IKP, profil zaufany. Omawiane były niebezpieczeństwa, jakie grożą podczas korzystania z sieci, jak np. phishing. Cieszymy się jak wiele informacji seniorzy z tych spotkań wynoszą. Niewielu z nich wie, jak korzystanie z sieci może bardzo ułatwić życie i załatwianie wielu spraw. Niestety mało kto z nich też ma świadomość, jak łatwo można stać się ofiarą oszustwa i kradzieży swoich danych i oszczędności ze swoich kont bankowych. Dlatego uczestnicy ci, są bardzo wdzięczni nam jako organizatorom i prowadzącym za umożliwienie uczestnictwia w szkoleniu. Widać to po ich zaangażowaniu w zajęcia i wielu słowach uznania za takie spotkania.

Zajęcia te realizowane są przez Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach projektu: „CEL Senior- Cyfrowa Edukacja Lokalna”.

Z nowym rokiem kontynuujemy też warsztaty w ramach projektu „Seniorzy dla lokalsów”, jak warsztaty z decoupage’u, warsztaty ceramiczne czy warsztaty ze szkła artystycznego. Powstają na nich coraz to piękniejsze rękodzieła, które dają naszym podopiecznym mnóstwo radości. Widać, że ich pomysłowość i zdolności manualne są na wysokim poziomie co widać po efekcie końcowym prac. Są to np. piękne świeczniki z motywami świątecznymi lub walentynkowymi, różnego rodzaju zawieszki czy aranżacje roślinne. Z pewnością będą one cudowną ozdobą mieszkań lub podarunkiem dla bliskich.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia w ramach Klubu Seniora, podczas których powstają różnego rodzaju rękodzieła. W ostatnim czasie w rytmie zimowej piosenki: „Zima, zima, pada, pada śnieg…” nasi Seniorzy aby uwiecznić zimowe szaleństwo, zdecydowali się ulepić co prawda nie ze śniegu, a ze szkła różne cudowne postacie. Powstały więc urocze bałwanki czy niezwykłe aniołki. Gdy uczestnicy powieszą je w swoich domach i słońce przez nie zaświeci z pewnością pokażą blask swojego piękna.