TAKTOTU Juniorski Turniej Crossmintona za nami. Pierwszy – kwietniowy, z racji szkolnych strajków został odwołany. Jednak mimo tego w maju wystartowaliśmy z impetem! Jakie wyniki tej juniorskiej rywalizacji?

Jak podkreślają wszyscy zgodnie, to był naprawdę udany turniej. Frekwencja dizeci i młodzieży dopisuje, a obserwując na przestrzeni organizowanych już wydarzeń sportowych – rośnie z turnieju na turniej. To naprędza i napawa ogromnym optymizmem! W sobotę – 11 maja 2019 roku rywalizowało łącznie kilkudziesięciu młodych zawodniczek i zawodników z Katowic, Świętochłowic i Skawiny (woj. małopolskie). Niejednoktornie zawodnicy doprowadzali widzów, sędziów oraz swoich przeciwników do gorączowych emocji – zacięta rywalizacja, wyoski poziom umiejętności niejednokrotnie skutkowały trzysetowymi meczami. Z uwagi na liczbę zgłoszonych zawodników i wymiary sali sportowej, rywalizacja odbyła się przy użyciu lotek heli, odpowiednich do gry na krótkich dystansach. 

Wyniki turnieju:

Dziewczęta – kategoria wiekowa U18:

I miejsce – Alicja GORCZYCA (Skawina)

II miejsce – Nicola KUFEL (Świętochłowice)

III miejsce – Ania GOŁĘBIOWSKA (Świętochłowice)

IV miejsce – Jasmina WOŹNIAK (Świętochłowice)

Chłopcy – kategoria wiekowa U14:

I miejsce – Wojciech BARAN (Katowice)

II miejsce – Michał TOMBIŃSKI (Katowice)

III miejsce – Oskar SONIK (Skawina) i Bartosz KUŹNIAR (Katowice )

IV miejsce – Adeep RAMZI (Katowice), Andrzej ZAKHARCZUK (Katowice), Juliusz MAŁKOWSKI (Katowice) i Wojciech SIEDLECKI (Katowice).

Specjalne podziękowania dla:

– Pana Łukasza Rusina za pomoc i zaangażowanie w organizacji turnieju;

– organizatorów turnieju: Zespołu Szkół i Placówek Nr 1 w Katowicach, Silesia Speeders w Katowicach i Fundacji Rodzin Polskich im. Św. Jana Pawła II w Świętochłowicach.
Kolejny turniej już w sobotę 1 czerwca 2019 roku.