Pod koniec ubiegłego roku zaprosiliśmy grupę studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach do naszej siedziby, aby przedstawić im projekt powstania „Domu, który stawia na nogi.” Nowoprojektowany obiekt, który ma wspierać lokalną społeczność, łączyć ze sobą pokolenia, integrować i aktywizować bez względu na wiek czy sprawność zrobił tak duże wrażenie na studentach, że stał się przedmiotem ich projektu naukowego.

Realizowany przez studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w ramach współpracy z fundacją, projekt związany był z dostępnością architektoniczną. Jego efektem są aranżacje wnętrz w budynku „Domu, który stawia na nogi.” Naszym zdaniem prezentują się one naprawdę imponująco. Pomieszczenia zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić dostęp do budynku wszystkim jego mieszkańcom oraz ułatwić poruszanie się po nim osobom z niepełnosprawnościami.

Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca pozwoli na zrealizowanie jeszcze wielu wartościowych projektów w przyszłości.