O tym, jak nasze dziewczyny i chłopaki świetnie się bawią w ramach spotkań świetlicowych oraz o nowym projekcie który wystartował pod koniec września, czyli krótka relacja z minionego miesiąca u Świetlików.

Do naszej grupy dołaczyły nowe osoby – wspaniale! Ten miesiąc dobrze się zaczął i dobrze się kończy. Wrześniowe spotkania były niezwykle pozytywne. Powrót do szkoły wcale nie był taki straszny, a pogoda sprawiła, że jakoś tak wszystkim lżej było na sercu, a i możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu było więcej. W ramach spotkań dzieci świetlicowe zrealizowały zajęcia rękodzieła, a także zajęcia z muzyki połączonej z arteterapią, przeprowadzanych przez Edumuzarte. Pani Ewa zapewniła uczestnikom wiele atrakcji i różnych aktywności pamiętając również o wychowawczo-edukacyjnym aspekcie naszej placówki. Stąd też zajęcia dotyczące emocji, bycia w grupie oraz rodziny, na które dzieci przyniosły swoje albumy ze zdjęciami.

Sporym wydarzeniem były również pierwsze z cyklu Animacje Podwórkowe, czyli spotkania prowadzone przez panią Dominikę pełne aktywności i twórczości na świeżym powietrzu, rzecz jasna! Każdy uczestnik został przywitany niespodzianką w postaci tatuaża brokatowego. Wszyscy byli nimi zachwyceni! Grupa wzięła też udział w zabawach ruchowych i integracyjnych. Wyjątkowe dzieła powstały w trakcie malowania farbami na folii stretch „Moje wspomnienia z wakacji”. Były także duże bańki i różne kształty z balonów do modelowania. Jednym słowem „WYPAS”.

Cieszymy się z każdego dnia spędzonego w świetlicy i zapraszamy do naszych skromnych progów. I przy okazji zapraszamy na kolejne zajęcia na świeżym powietrzu w ramach działań „WYŁAŹ NA PLAC” – szczegóły na plakacie.