Któż nie zna tych klocków? Ale czy wiemy, jaie cuda można z nich tworzyć? Tego ostatnio miały okazję spróbować dzieci ze świetlicy w Centrum.

Kilka dni temu Świetlicowi fani kultowych klocków mogli sprawdzić swoje umiejętności konstruktorskie w świecie LEGO®. W katowickiej Galerii Libero czekało na nich kilka stref specjalnie przygotowanych i w całości zbudowanych z klocków. W jednej – Świetliki włączyły się w budowanie wielkiej, hipsometrycznej mapy Polski z ponad 500 tysięcy elementów LEGO®, z rozmieszczonymi ogromnymi modelami 3D najciekawszych zabytków Polski. W strefach LEGO® City, LEGO® Friends oraz LEGO® Duplo, Świetliki angażowały się w budowanie miasteczek City oraz Heartlake wg własnych pomysłów. Natomiast w strefie Bezpiecznego miasteczka LEGO®, pod okiem czujnych animatorów, Świetliki uczestniczyły w symulacjach zdarzeń drogowych, poznawały pracę służb ratunkowych i prawidłowe sposoby wzywania pomocy w przypadku niebezpieczeństwa. Było i przyjemnie i pożytecznie a każdy wytrwały i zaangażowany budowniczy otrzymał dylom i drobne upominki.

Od stycznia 2019 r. Świetlica w dzielnicy Centrum jest współfinansowana przez Miasto Świętochłowice w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Prowadzenie w 2019 r placówki wsparcia dziennego o zasięgu gminnym dla dzieci i młodzieży z terenu Świętochłowic”.