Przed nami wspaniałe i ważne wyzwanie. Stawiamy kroki na nowym gruncie, tym razem włączając się w polską kampanię dobroczynną o zasięgu międzynarodowym! Zamierzamy razem z wami osiągnąć własne „Kilometry Dobra”.Czym jest kampania „Kilometry Dobra”?

Jest to kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów, a także budują swoją sieć wsparcia i wzmacniają swoją sprawność. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. Zbieramy pieniądze na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, pomoc niepełnosprawnym i ochronę zdrowia.

Co w niej takiego wyjątkowego? Oprócz niesamowitej aktywności, wspaniałych więzi między organizacjami pozarządowymi, zbiórki funduszy na działalność, włączania lokalnej społeczności w akcję jest jeszcze jedna, niesamowita sprawa. Mianowicie próba pobicia rekordu Guinnessa!

Przez 3 miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w centrach handlowych, szkołach i parafiach, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, biegi charytatywne itp. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy). Aby pobić obecny rekord należący od 2012 roku do Austriaków, potrzebujemy stworzyć szereg monet o długości 75,2 km. Taki szereg będzie mieć wartość ponad 3,3 mln zł.

Szaleństwo? A jakże! I to jak POZYTYWNE! Postanowiliśmy więc zostać pionierami w naszej miejscowości i… jak się okazało, póki co na całym  Śląsku, włączając się w „Kilometry Dobra”. Już czujemy, że będzie to niezwykła przygoda. Chcemy działać na maxa, by wykorzystać to wydarzenie do zaktywizowania mieszkańców, szkół i przedszkoli, instytucji działających na terenie miasta, firm i wszystkich tych, którzy zechcą razem z nami stanąć w tej zdrowej rywalizacji. Mierzymy wysoko – w tym roku chcemy znaleźć się w pierwszej dziesiątce „Kilometrów Dobra”, w przyszłym roku w pierwszej piątce, a w 2020 na podium.

Nie ma co czekać – trzeba działać! Zachęcamy zainteresowanych do kontaktu z nami – z pewnością przyda się każda para rąk i… każda złotówka. Ale o tym już niebawem. Śledźcie naszą stronę i funpage’a.Zapraszmy też na oficjalną stronę akcji „Kilometry Dobra”.