Wiosna – cieplejszy wieje wiatrWiosna – znów nam ubyło lat, Wiosnawiosna w koło, rozkwitły bzy. Słowa chyba wszystkim znane piosenki zespołu Skaldowie, pięknie wybrzmiały na scenie z ust podopiecznych świetlic „Promyk” oraz „Świetliki”. A to wszystko w ramach spotkania zorganizowanego zarówno dla bliskich dzieci, jak i rodzin zastępczych mieszkających w naszym mieście. Było ciepło, radośnie i energetycznie.

Przez ostatnie tygodnie dziewczyny i chłopaki z obu placówek przygotowywali się wraz z wychowawczyniami do tego wydarzenia. Bo przecież każdy występ na prawdziwej scenie budzi wiele emocji i zobowiązuje. Wiosenny klimat rozpostarł się w całej sali widowiskowej CKŚ Grota, za sprawą wierszy, piosenek oraz energetycznych tańców zaprezentowanych przez dzieci.

Poza częścią artystyczną, goście i dzieci mieli okazję spotkać się i porozmawiać przy słodkościach, kawie i herbacie. Tego typu spotkania są okazją do integracji, tym bardziej, że wśród gości nie tylko osoby związane z naszymi placówkami, ale także rodzice i dzieci z rodzin zastępczych. Z pewnością nie po raz ostatni spotykamy się w takim gronie – jak zapowiadają zgodnie pani Monika Jarosz z OPS Świętochłowice oraz prezes fundacji Eugeniusz Fick.