W dniu wczorajszym, 26 marca, nasza fundacja miała przyjemność zaprezentować się podczas Wielkanocnego Kiermaszu Rękodzieła Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się w Gmachu Urzędu Śląskiego. Wydarzenie to było organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Podczas kiermaszu wystawiło się ok. 40 wystawców, głównie z naszego regionu: szkoły specjalne, świetlice terapeutyczne, domy pomocy, różne fundacje i stowarzyszenia, które na co dzień pomagają osobom z niepełnosprawnościami.

Korzystając z okresu przedświątecznego, nasza fundacja zaprezentowała swoje rękodzieło nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. Na naszym stanowisku znalazły się ceramiczne miseczki i talerzyki z motywami roślinnymi i wielkanocnymi. Z naszej pracowni szkła wystawiliśmy witraże w formie kwiatków i jajek. Nie zabrakło też naszego rękodzieła wykonanego za pomocą technik papierowych jak np. kurczaczki, czy jajka z decoupage’u.

 

 

Naszym największym hitem były baranki wielkanocne z ceramiki oraz świeczki odlewane w naszej fundacji z prawdziwego wosku pszczelego.

Kiermasz ten cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dziękujemy organizatorom za umożliwienie wystawienia się, oraz wszystkim, którzy docenili nasze rękodzieło i nas wsparli. Dzięki Wam z pewnością nasi podopieczni będą jeszcze chętniej oraz z większą radością uczestniczyć w naszych zajęciach.

Relację z tego wydarzenia ze zdjęciem naszego rękodzieła zamieściło także Radio Katowice