Już Hipokrates mawiał: „Lekarz leczy, natura uzdrawia”. Myśl ta niezmiennie przyświeca naszym działaniom w projekcie „Senior w zgodzie z naturą”. Stąd też w ramach projektu zorganizowaliśmy kolejne zajęcia z hortiterapii.

Było już o kwiatach, o tym jak je właściwie sadzić, sposobach ich pielęgnacji oraz warunkach w jakich najlepiej się rozwijają. Seniorzy pod okiem specjalisty sadzili także kwiaty. Co więcej można zrobić? Czego się dowiedzieć? Możliwość hortiterapii jest ogromna! Tym razem uczestnicy zdobyli wiedzę na temat sposobu uprawy oraz właściwości roślin rosnących w ogrodzie przy fundacji takich jak melisa, dalia, goździk, floks, bukszpan zwyczajny.

Część praktyczna warsztatów obejmowała pracę z roślinami polegającą na sadzeniu bambusa ogrodowego oraz winorośli. Brzmi bardziej egzotycznie? Dokładnie tak! A jak wygląda – koniecznie musicie zobaczyć sami.

Oprócz tego w ruch poszły obiektywy, czyli… odbyły się również zajęcia z fotografowania, podczas których seniorzy dokumentowali proces powstawania ogrodu. Będzie to cudowną pamiątką dla wszystkich.

Odbiór zajęć wśród seniorów jak zwykle był entuzjastyczny.