W ubiegłą środę w siedzibie Fundacji Rodzin Polskich miał miejsce wernisaż będący swoistym zwieńczeniem oraz podsumowaniem działań twórczych seniorów uczestniczących w warsztatach kreatywnych w ramach projektu „Smart Senior 6.0+”

Wernisaż miał formę multimedialną ale także tradycyjną, ponieważ cyfrowe dzieła zostały także wydrukowane i wyeksponowane, aby nie umknęły uwadze odwiedzających.

 

Podczas wernisażu można było podziwiać prace stworzone dzięki umiejętnościom i wiedzy zdobytej podczas warsztatów twórczych: grafiki, filmy, zdjęcia, nagrania audio. Na fotografiach seniorzy uchwycili wyjątkowe momenty ze swojego życia, przyrodę, pobliską architekturę. Główną tematyką filmów był wyjazd edukacyjno-integracyjny do Łodzi. Wśród grafik można było dostrzec posty do mediów społecznościowych, kalendarze, kartki okolicznościowe, zakładki do książek. Nagrania dźwiękowe były zapisem wywiadów z seniorami, o tym dlaczego zdecydowali się uczestniczyć w projekcie.

 

 

Na wernisaż przybyli licznie sami uczestnicy projektu, ich zaproszeni bliscy oraz członkowie lokalnej społeczności, którzy mogli się przekonać, że w osobach w wieku senioralnym tkwi ogromny potencjał twórczy, chęć zdobywania nowych umiejętności i odkrywania cyfrowego świata.

 

Zadanie „Smart Senior 6.0 + ” jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społeczne w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2022.