W murach naszej fundacji zagościła spora grupa gwarnych, radosnych i chętnych do pracy podopiecznych Świetlicy Środowiskowej z Rudy Śląskiej Nowego Bytomia. W ramach spotkania zaprosiliśmy dzieci i młodzież do udziału w 5 pracowniach – klocków LEGO, witrażu, ceramiki, rękodzieła oraz gier planszowych. Pod okiem naszych instruktorów oraz opiekunów z Rudy Śląskiej, wspólnie pracowaliśmy przez półtorej godziny.

Wchodząc kolejno do pracowni, dało się odczuć bardzo różny klimat. Największy gwar dało się słyszeć z sali multimedialnej, gdzie dzieci poznały jak działają LEGO WEDO, zobaczyły interaktywną żmiję i samodzielnie budowały proste ruchome układy.

page1

Na zajęciach witrażu dziewczyny tworzyły swoje pierwsze prace – serduszka. Tu z kolei panowała całkowita cisza i skupienie.

page2

Na ceramice spora grupa małych entuzjastów – jedni lepili małe miseczki, inni talerzyki w formie liści i serc. Udało się też pomalować farbkami kilka gotowych już kształtów i stworzyć ozdoby na patyczkach. Prace do wyschnięcia pozostały u nas, ale po wypale, na pewno trafią do właścicieli.

page3

W sali rękodzieła na twarzach dzieci na przemian zadowolenie i niecierpliwość – tworzenie kolejno płatków do kwiatuszka wymaga dokładności, cierpliwości i opanowania. Dużym zainteresowaniem za to cieszyły się magnesy drewniane – każdy pomalował je po swojemu. Pod koniec zajęć wszyscy uśmiechnięci!

page4

W gry planszowe najlepiej gra się na podłodze! Dzieciaki poznały dwie nowe: „Faraon” oraz „Manila”. Wspólnie poznały zasady gry i spędziły czas na zabawie.

page5

Zajęcia były bardzo przyjemne. Cieszymy się, że nowa placówka mogła skorzystać z naszych pracowni, a nasi instruktorzy wykorzystać swoje  talenty do pracy z dziećmi i młodzieżą. Dobre rzeczy przynoszą dobre owoce – oby! Zapraszamy świetlicę do nas ponownie, a wszystkich chętnych na zorganizowanie warsztatów do kontaktu.