W piątek 10 marca rozpoczęliśmy pierwszą część zajęć z uczestnikami projektu „Chce się żyć” opartą na arteterapii. W ciągu dwóch miesięcy 14 osób wspólnie z prowadzącymi – Bożeną Bartoń-Cieszyńską oraz Joanny Letkiewicz-Zamory, poznają lepiej siebie, swój potencjał i uczą się współpracować w grupie.

Pierwsze spotkanie zaowocowało przede wszystkim uśmiechami na twarzach uczestników. Najpierw grupa poznawała się wzajemnie, a później w toku zajęć wykonywała kolejne kroki, które mają przygotować ich docelowo do podjęcia pracy. Jednym z nich było opracowanie kontraktu obowiązującego w czasie spotkań. Każdy miał także możliwość stworzenia własnego pudełka czekoladek, dla którego inspiracją była postać Forresta Gumpa.

Na zakończenie kawa, herbata, luźne rozmowy, czyli nieodzowny element dobrej współpracy, okraszone słodkim cukierkiem z cytatem na dobry dzień.

Cieszymy się, że możemy być świadkami tak pozytywnych doświadczeń. Zachęcamy do śledzenia kolejnych relacji, zarówno na stronie jak i na profilu fundacji Facebook.

IMG_0051

IMG_0055

IMG_0059

IMG_0062

IMG_0067

IMG_0069

IMG_0073

IMG_0077

IMG_0078

IMG_0087