Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży.

Te słowa tureckiego przysłowia świetnie oddają sens tygoniowej wyprawy wakacyjnej grupy podopiecznych naszej świetlicy. Wszakże nie chodzi jedynie o czas spędzony poza miastem, o inne zajęcia i otoczenie. Sensem wspólnie spędzanego czasu na wyjazdach jest bycie ze sobą. A to z kolei pozwala nam odkrywać. Człowieka.

Pierwszy tydzień lipca upłynął Świetlikom i ich opiekunom niezwykle intensywnie. Tego roku wybraliśmy się do Lublińca, a konkretniej do Kokotka, gdzie mieści się ośrodek prowadzony przez zakon ojców Misjonarzy Oblatów. Miało tam miejsce wspaniałe wydarzenie, którego częścią byliśmy już roku ubiegłego – Festiwal Życia. Dzieciaki tak pozytywnie wspominały zeszłoroczny czas, że nie mogliśmy odmówić im uczestniczenia również w tej edycji. Szczególnie, że odbywała się w zupełnie innym miejscu.

Codzienny program dnia obejmował mnóstwo, naprawdę mnóstwo atrakcji. Oczywiście rozpoczynany wspólnym śniadaniem – by nabrać sił, toczył się własnym, każdego dnia innym torem. Były gry i zabawy integracyjne, atrakcje sportowe i kulturalne, oczywiście nie byłoby wakacyjnego wieczoru bez ogniska i kiełbasek. Świetliki miały okazję uczestniczyć w kilku konceertach wielkich gwiazd, między innymi zespołu Luxtorpeda czy TGD! Specjalnie dla naszej grupy przeprowadzone zostały także warsztaty bębniarskie – takich bębnów nasza grupa jeszcze nie widziała… konga, djembe, kotły… na każdym można było spróbować zagrać.

Pogoda dopisała rewelacyjnie, więc nie mogło zabraknąć kąpieli w basenie. Wybraliśmy się więc do Koszęcina, gdzie możnabyło szaleć do woli nie tylko w wodzie, ale też na zjeżdżalniach. Mieliśmy oprócz tego okazję nieco pozwiedzać Lubliniec. A dla tych, którzy na wsi jeszcze nie byli – niezła gratka! Bliskie spotkanie z pasącymi się krowami!

Tydzień wspólnej zabawy i pracy (bo każdy miał raz na jakiś czas do wykonania swój dyżur) bardzo naszą grupę do siebie zbliżył. Choć trudno w to uwierzyć, bo jesteśmy naprawdę niesamowicie zżyci! Wielkie ukłony dla pani Ewy, która czuwała nad całą gromadą i zapewniała jej nie tylko atrakcyjnie wykorzystany czas, ale też jak zawsze służyła dobrym slowem, radą i wsparciem. Podziękowania kierujemy też do pana Gienka, obu pań Dorot i wszystkich tych, którzy podzielili się z nami swoim sercem w ciągu tych dni.

Wyjazd udany? Pewnie, że tak! Nie chciało się wracać…

Na koniec podsumowanie konkursów, które przeprowadziliśmy w czasie wakacyjnego wypadu. Oto zwycięzcy:

 
Konkurs o Janie Pawle II: Magda Hańczur , Jasmina Woźniak

Konkurs czystości: Alicja Profus, Maja Kopeć, Natalia Dudek

Konkurs: Pocztówka z Kokotka : Emilka Stokłosa

Konkurs : Mój namiot: Maja Kochel, Mateusz Kowalski