Nie ważne czy spotykają się bezpośrednio na zajęciach w fundajci, czy zdalnie po przez internet – dzieci świetlicowe mają mnóstwo powodów do radości z bycia razem i tę radość oraz płynącą z niej energię okazują nieustannie!

Na chwilę obecną dzieci podzielone zostały na 5cio osobowe grupy w których pracują z wychowawcą. Ich składj, ze względu na kwestie bezpieczeństwa, est niezmienny. Świetlica pracuje w trybie tygodniowym – grupy przychodzą na zajęcia przez 5 dni, a później następuje zmiana. Mimo tego zarówno uczestnicy zajęć jak i pani Ewa dają z siebie wszystko, by czuć się jak w noramlnych warunkach. Jak więc Świetliki spędzają wakacje w fundacji?

Pogoda tak piękna, że podwórko jest punktem obowiązkowym. Były podchody, zabawy i gry ruchowe, malowanie kredą i wiele innych aktywności na świeżym powietrzu. Poza tym dziewczyny i chłopaki mieli okazję posłuchać wartościowych audiobooków oraz bajek, czy też porozmawiać na temat bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Tutaj ogromną atrakcją było spotkanie z przedstawicielką Komisariatu Policjii oraz maskotką – Sznupkiem.

W czasie, gdy grupa świetlicowa nie spotyka się w fundacji ma okazję wykorzystywać materiały udostępniane na specjalnie stworzonym koncie na portalu społecznościowym. Wprowadzona w wyniku epidemii nowość spotkań w formie on-line jest także lubiana przez dzieci. Szczególnie, że mogą wykorzystać otrzymane w ramach współpracy z wolontariuszami firmy Orange tabletami. A tam? Umieszczane są różnego rodzaju quizy, łamigłówki, zadania przedmiotowe, zabawy czy wartościowe treści, dzięki którym czas spędzany w sieci nie jest zmarnowany.