O tym, że projekt wystartował już pisaliśmy. Jednak przyszedł czas podzielić się tym w jakich pracowniach uczestnicy projektu mają okazję działać oraz po krótce zrelacjonować minione dwa tygodnie warsztatowych działań.

Panie i Panowie którzy zdecydowali się wziąć udział w projekcie „Brawo My – Seniorzy!” mieli do wyboru naprawdę ciekawe spotkania z profesjonalną kadrą. Tym razem pojawiło się w ofercie sporo nowych warsztatów, a te flagowe dla fundacji – jak ceramika czy fotografia, proponują całkiem świeże spojrzenie na sprawę. Łączenie działań nowoczesnych i tych mających swoją historę w czasach odległych nie są przypadkowe – wpisują się rewelacyjnie w charakter inicjatywy pozwalając na przenoszenie się w czasie. Co ważne, otwartość seniorów jest ogromna, bo nie ma tutaj podziału na zajęcia damskie czy męskie. Zarówno panie jak i panowie biorą udział w tych samych spotkaniach warsztatowych łamiąc stereotypy. Przecież kto zabroni kobiecie interesować się drukiem 3D czy obróbką różnych materiałów od czekoaldy po drewno? Albo dlaczego panowie nie mogą pracować z gliną, tworząc niepowtarzalne rękodzieło?

I tak w minionych tygodniach spotykaliśmy się w pracowni ceramiki, gdzie oprócz obcowania z ceramiką uczestnicy mieli okazję stać się statystami, biorąc pośredni udział w warsztatach filmowych. Te z kolei zaproponowały zainteresowanym seniorom zajęcia w profesjonalnym studio flmowym, zapoznanie ze sprzętem i pierwsze zajęcia z kamerowania. Ponadto miłośnicy fotografii wspólnie z prowadzącą zajmowali się podstawami fotoreportażu w oparciu o wykonane zdjęcia z wycieczki na Podkarpacie. Natomiast panie i panowie zainteresowani nowymi technologiami dowiedzieli się czym jest druk 3D oraz z czego można go wykonywać, jak pracuje sprzęt i do czego jest wykorzystywany – także w budownictwie.

Ten prajekt zapowiada się naprawdę ciekawie. To będzie istna podróż w czasie!