Drugi weekend sierpnia uczestnicy projektu spędzili na odkrywaniu różnorodnych zastosowań tego, co w naturze uchodzi za życiodajny zasób – wody. Dwa dni spędzone we Wrocławiu pozwoliły seniorom wzbogacić sie o nowe doświadczenia i wiedzę. A było co oglądać!

Pierwszego dnia grupę pochłonęło Hydropolis – wrocławskie Centrum Wiedzy o Wodzie. Łączący w sobie nowoczesność z poprzemysłowością budynek skrywał ogrom wiedzy zawartych w 7 strefach tematycznych, omawiających m.in. stany wody, ewolucję życia korzystającego z wody, informacji na temat wykorzystywania jej w codziennym życiu czy w nowoczesnych technologiach jak druk. Tematyka tak bliska naszemu projektowi, że nie mogło nas tam zabraknąć.

Płynąć z nurtem tematyki drugiego dnia uczestnicy projektu mieli okazję podziwiać podwodny świat w Afrykarium – chyba najpiękniejszej i najbardziej widowiskowej części ZOO Wrocław. Śmiało możemy stwierdzić, że było to ogromne przeżycie dla wszystkich seniorów. Oczywiście nie sposób bylo nie skorzystać z okazji i nie pozwiedzać pozostałej części ogrodu zoologicznego. Popołudniem natomiast zauroczyliśmy się pięknem świata roślin w Ogrodzie Japońskim, znajdującym się w Parku Szczytnickim.

Najbardziej ciekawscy podróżnicy zapuszczając się w miasto mieli również szczęście wysłuchać koncertu wykonywanego przy wrocławskich fontannach.

Dodatkowo cieszymy się, że wraz z seniorami miały okazję podróżować dzieci – podopieczni świetlicy fundacyjnej. Grupa najmłodszych wybrała się na wycieczkę w ramach wakacyjnego wyjazdu. Najmłodsi również byli pod wrażeniem odwiedzanych miejsc, a ponadto wnieśli dodatkową energię i radość do grupy. Seniorzy i dzieci, zawsze świetnie się uzupełniają!

Stolica Dolnego Śląska okazała się miejscem nie tylko urokliwym, ale i pełnym ciekawych miejsc tradycji i nowoczesności. Realizując projekt staramy się właśnie tym szlakiem podążać. Ten kolejny przystanem na naszej projektowej osi czasu zapisze się jako naprawdę wart zapamiętania.