Za grupą świetlicową, bardzo aktywny tydzień. Nie tylko z racji stałych zajęć i zabaw na świetlicy, ale przede wszystkim dzięki dwóm spotkaniom w których mogliśmy uczestniczyć. To preludium przed feriami zimowymi, w czasie których czeka nas całe mnóstwo atrakcji.

W naszym mieście wiele się dzieje! To właśnie chcieliśmy pokazać dzieciom, korzystając z wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świętochłowicach. I warto z nich korzystać! W poniedziałek grupa uczestniczyła w koncercie jazzowym. Kolędy, które wyśpiewała Klaudia Borczyk w towarzystwie zespołu były czymś całkiem nowym dla ucha. Część z nich zaprezentowana po polsku, część po angielsku, jednak wszystkie w klimacie jazzu. Grupa także mogła włączyć się w śpiew. Co więcej, Tomek zaprezentował się solo, a capella przed wszystkimi zgromadzonymi gośćmi i artystką – wielka odwaga! Ale też radość.

page

Z kolei w środę również w bibliotece, odbyło się spotkanie z Aleksandrem Trzaską z kabaretu Masztalscy. Był to wieczór autorski, zorganizowany w ramach „Akademii uśmiechu” – stąd też nam go nie brakowało! Uczestnicy na zakończenie spotkania otrzymali autografy od artysty.

page1

Wtorek, czwartek i piątek minęły pod znakiem zabawy i nauki… a może bardziej, nauki przez zabawę. Był język angielski, koło szachowe, muzykowanie i zajęcia, w czasie których dzieci rozmawiały o kulturalnym zachowaniu, również w czasie wyjść, spotkań i koncertów, a także o tym, jak przegonić nudę, która często pojawia się w czasie ferii zimowych. Nie zabrakło także okazji do przypomnienia, jak istotne jest bezpieczeństwo w czasie zimowego szaleństwa.

IMG_0902

IMG_0904

IMGA0332

IMG_0908

IMG_0912

IMG_0913

IMG_0915

IMG_0919

IMG_0920

Tydzień zakończyliśmy sobotnim wypadem na mecz ligi siatkówki kobiet. Wszyscy byliśmy zaskoczeni poziomem gry i panującą w hali gorącą atmosferą, stworzoną przez kibiców!

page