Miniony tydzień dla uczestników projektu był niezwykle aktywny. I choć nie wszyscy mogli być z nami ciałem, dzięki nowoczesnym technologiom udało się nam spotkać wspólnie. To cieszy, zwłaszcza z uwagi na fakt, że nasi seniorzy chcą się uczyć i próbują korzystać z rozwiązań tego typu. Jakie zajęcia za nami?

Pracownie warsztatowe jak zawsze wypełnione. Na zajęciach rękodzieła żmudna praca – tworzenie obrazków z pociętej na drobniutkie kawałeczki wełny. Pracując na wybranych przez uczestniczki szablonach, wyklejane a później malowane obrazy kwiatowe cieszyły oko. Podobnie jak oryginalne miski, lepione na zajęciach ceramiki z panią Dorotą. Tym razem nieco bardziej skomplikowane, bo przypominające ażurowe dzieła. Nie zabrakło również czegoś dla ciała – o to zadbano na zajęciach gimnastyki.

Spotkanie w ramach którego połączyliśmy się z dwoma senoirkami wykorzystując możliwość spotkania on-line za pomocą Google Meet prowadził pan Adam. Spotkanie dotyczyło róznych sposobów oszczędzania w codzienności – o tym, jak właściwie wybierać sprzęt elektroniczny, żarówki czy na co zwrócić uwagę widząc oznaczenia energooszczędności.

Dodatkową atrakcją tygodnia były zajęcia muzykoterapii z panią Aliną Adamczyk i Aleksandrą Konieczny.

Grupa jak zawsze dopisała, nie brakowało pozytywnej energii i dobrego słowa. Czekamy na kolejne spotkania.