6 grudnia to wspaniały dzień, bo pełen dobroci rozlewającej się z serca do serca. To czas, gdy nie tylko dzieci wyczekują Mikołaja z niecierpliwością. Dla tych, którzy są samotni, schorowani, którzy na co dzień żyją w zamkniętej społeczności ludzi o podobnych problemach to również niezwykle ważny dzień. Dzień w którym doświadczają, że ktoś o nich pamięta…

Po raz kolejny wolontariusze fundacji zorganizowali wizytę w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Świętochłowicach. Wydarzenie o tyle niezwykłe, że wziął w nim udział sam Święty Mikołaj! Seniorzy z ogromnym wzruszeniem i radością, odbierali z rąk gości świąteczne paczki.

Do spotkania w ZOL fundacja przygotowywała się od dłuższego czasu. Seniorzy uczęszczający na warsztaty artystyczne tworzyli ręczne upominki, dzieci i dorośli włączyli się w przedświąteczną zbiórkę żywności zachęcając mieszkańców miasta do dołożenia własnego serca do paczek dla seniorów, a później wspólnie z pracownikami fundacji pakowali podarunki.

Prócz niespodzianek opakowanych w świąteczny papier, podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego otrzymali także ozdobę wnętrza w postaci pięknych kwiatów, które były darem firmy VHV Flowers and Greens Polska.

Dziękujemy każdemu – począwszy od wolontariuszy, przez darczyńców, aż po każdą osobę która w jakikolwiek sposób włączyła się w tę szlachetną inicjatywę, za okazane serce i zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że takie inicjatywy mają wielką moc – Moc Dobra.