We wtorek dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej spotkała miła niespodzianka. Odwiedził je bowiem prawdziwy Święty Mikołaj – biskup Miry.

Nasi podopieczni chociaż przez cały rok byli grzeczni to, aby dostać prezenty musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami. Najpierw idący z duchem czasu Święty Mikołaj przeprowadził z nimi interaktywny quiz wiedzy o… Świętym Mikołaju. Dzięki tej nowoczesnej i atrakcyjnej formie dzieciaki mogły sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć nowe informacje bawiąc się przy tym doskonale. Następnym zadaniem, które musieli wykonać było opakowanie najmniejszych świetlików w papier świąteczny. Na koniec nasz gość zadał im namalowanie rysunku na szablonie znaczka pocztowego. Dzieciaki mocno zaangażowały się w zadania pokazując św. Mikołajowi, że w pełni zasłużyły na prezenty.

 

 

 

Wreszcie nastąpił moment na który Świetliki najbardziej czekały.

Święty wręczył każdemu podarunek oraz dyplom pomocnika Świętego Mikołaja. Chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia! Mikołaj bardzo się ucieszył, że mógł wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

Na zakończenie spotkania przypomniał jak ważne jest dzielenie się dobrem z innymi i ruszył w dalszą drogę, aby uszczęśliwić pozostałe dzieci.

 

Zadanie publiczne pt. „Świetlica środowiskowa – Świetliki ze Świętochłowic. Prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej” jest współfinansowane ze środków Gminy Świętochłowice