Jedną z głównych gałęzi działalności naszej fundacji jest prowadzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Każdego dnia od poniedziałku do piątku organizujemy naszym młodym podopiecznym zajęcia, dzięki którym otrzymują pomoc w nauce, opiekę, odkrywają i rozwijają swoje zdolności, a także doskonalą umiejętności niezbędne w codziennym życiu. Ponadto zapewniamy także ciekawe rozwojowe wycieczki edukacyjne oraz do miejsc kultury i rozrywki pobyt a także wyjścia integracyjne.

Jesteśmy przekonani, że podarowując naszym Świetlikom dobry czas w świetlicy oparty na miłej atmosferze i wartościach takich jak wrażliwość, zrozumienie czy akceptacja, sprawiamy, że ich życie będzie lepsze i będą mogli wejść silniejsi oraz ubogaceni w dorosłość.

Chcielibyśmy zaprosić Was do świata Świetlików i opowiedzieć co też ciekawego wydarzyło się w świetlicy w ostatnim czasie.

Cieplejsza, wiosenna pogoda sprawiła, że nasi podopieczni mieli więcej okazji do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.  Po takim oderwaniu się do książek widać było, że poczuli jeszcze więcej zapału do pracy nad zeszytami.

 

Dużą frajdę sprawiły  dzieciakom warsztaty kulinarne. Nasi podopieczni, tym razem mieli okazję przygotować niezwykle ciekawy posiłek jakim była tortilla. Dzięki tym zajęciom mieli szansę pracować zespołowo, a przy okazji świetnie się bawić. Widać, że drzemie w nich olbrzymi potencjał kulinarny.

W połowie kwietnia nasze Świetliki wybrały się także na wycieczkę do kina na film „Kung Fu Panda 4”, by oderwać się od rutyny codziennych zajęć i wspólnie zakosztować ekscytującej rozrywki.

 

Po raz kolejny nasze dzieci pokazały też, że potrafią pracować w zespole. Przygotowując się do nadchodzącego Dnia Ziemi, wykonały na tę okazję pracę plastyczną.

Pozwól naszym Świetlikom na jeszcze większe możliwości rozwoju i przekaż 1,5% podatku na Fundację  , wystarczy, że w swoim rozliczeniu PIT podasz KRS: 0000 386 878.

Już wkrótce kolejne ciekawe wydarzenia w naszej świetlicy, na które czekamy z niecierpliwością, by móc także i o nich opowiedzieć.

 

Kilka miesięcy temu redakcja Dziennika Zachodniego przygotowywała materiał o działalności naszej fundacji, w którym również został poruszony temat zajęć w naszej świetlicy.

 

Ważną sprawą dla naszych Świetlików jest budowa naszego „Domu, który stawia na nogi” , dzięki, któremu można by objąć pomocą więcej dzieci i stworzyć im jeszcze lepsze warunki do prawidłowego rozwoju.

 

Więcej o naszej świetlicy

 

Zadanie publiczne pt. „Świetlica środowiskowa – Świetliki ze Świętochłowic. Prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej” jest finansowane ze środków gminy Świętochłowice.