Nie ma co ukrywać – ostatni tydzień obrodził w sukcesy. I to niemałe! Przede wszystkim, otworzyły one przed nami i działalnością na rzecz dzieci oraz seniorów nowe choryzonty. Tym razem technologiczne.

Pierwsza dobra wiadomość spłynęła do nas 19 maja, gdy nastąpiło rozstrzygnięcie Otwartego Konkursu Ofert w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 Edycja 2020 (ASOS). Od kilku lat startujemy w tej „rywalizacji”, pisząc kolejne propozycje projektów. Niemałą radość sprawiła nam informacja o tym, że tegoroczny pomysł na działania z senoirami otrzymał dofinansowanie.

„Brawo My – Seniorzy!” (tak został zatytuowany projekt) wystartuje już niebawem. Celem strategicznym Programu Rządowego Senior+ jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów m.in. po przez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji w różnych formach. Nasz projekt obejmuje zarówno działania artystyczne w pracowniach, jak i edukacyjne w które wpisuje się nauka korzystania z nowych technologii.

Z kolei drugim niesamowicie pozytywnym wydarzeniem, było spotkanie z przedstawicielami grupy Orężny team. Jak się okazało, w dobie koronawirusa oni również nie próżnują szukając wartościowych rozwiązań na wspieranie lokalnych inicjatyw i organizacji. Dzięki ich otwartości i gotowości do podjęcia działania, nasza organizacja otrzymała 21 kompletów tabletów wraz z klawiaturami! Po wcześniejszym spotkaniu i rozmowie na temat tego, cyzm się zajmujemy i jak działamy, zrodził się wspólny pomysł na właśnie taką formę wsparcia, dzięki której w głównej mierze podopieczni świetlicy, a niebawem także seniorzy będą mogli korzystać z zajęć online. W ten sposób 19 maja do placówki trafił nowy sprzęt elektroniczny, za który gorąco dziękujemy!

Na chwilę obecną działania świetlicy prowadzone są od ubiegłego tygodnia w formie internetowej. Dzieciaki oraz ich rodzice/opiekunowie, mają dostęp do zamkniętej grupy na które umieszczane są zadania, różnego rodzaju materiały edukacyjne czy po prostu udostępniane są zdjęcia i filmy, dzięki którym grupa może spotykać się ze sobą i utrzymywać kontakt (choćby ten wirtualny).

Po tak dobrych wieściach, pozostaje jedynie zakasać rękawy i… działać!