Ferie zimowe już nami. Kończy się również pierwszy miesiąc 2020 roku. Jak spędzili go podopieczni śiwetlicy? Jakie plany przed nimi na kolejny miesiąc wspólnej zabawy, nauki, działań? Przeczytajcie.

W styczniu Świetliki brały udział w różnych zajęciach edukacyjnych. Bardzo kolorowo i ciepło zrobiło się w świetlicy m.in. za sprawą obchodzonego wspólnie Dnia Kubusia Puchatka. Dzieciaki miały również okazję spróbować swoich sił, wykorzystać spryt oraz trenować umiejętności radzenia sobie w terenie w trakcie znanej chyba wszystkim zabawy w Podchody. Oczywiście nie mogło zabraknąć działań w ramach wolontariatu.

Wspólne śpiewanie znanych oraz poznawanie nowych piosenek, gdy i zabawy stolikowe, różnorodne aktywności plastyczne, a także zajęcia filmowe czy w pracowni szkła artystycznego – one także wypełniały świetlicowy czas.

Jednak chyba njabardziej wyczekiwanymi spotkaniami były te w ramach których w fundacji pojawili się goście. Emocjonujące spotkanie z piłkarzami Ruchu Chorzów z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych fanów tego sportu. Natomiast możliwość oglądania radiowozu policyjnego oraz rozmowa z funkcjonariuszką były nie tlyko ciekawe, ale także niezwykle pouczające.

Zarówno czas ferii, jak i pozostałe dni stycznia upłynęły niezwykle szybko. Zachęcamy wszystkie dzieci, które zjada nuda, by czym prędzej dołączyły do grona Świetlików – u nas to słowo nie istnieje!