Po dłuższej przerwie udało nam się zorganizować spotkanie przedświąteczne z rodzinami oraz osobami, które staramy się obejmować naszym wsparciem. Było ono okazją do podzielenia się tym, czym żyjemy oraz zaproszeniem do nowego cyklu „Spotkajmy się”.

Dobrze jest wspólnie spotkać się przy stole! W ciepłej atmosferze, przy kawie i herbacie mieliśmy czas, by spokojnie porozmawiać. W spotkaniu wzięli udział Ci, którzy znają nas już od dawna, ale także młodzież, z którą dopiero się poznajemy. Z radością mogliśmy podzielić się wieściami z minionego już projektu „Seniorzy seniorom” oraz rozpoczętym stosunkowo niedawno „Moja świetlica – mój świat”. Zachęciliśmy równocześnie rodziców, do zaangażowania się ich dzieci w projekcie. Jest to dobrą okazją do ich własnego rozwoju. Cieszymy się, że dzięki temu do świetlicy dołączyła Magda! Młodzieży przedstawiliśmy również pokrótce Towarzystwo Ciemnych Typów, zachęcając do włączenia się w ten piękny ruch bł. Frassatiego.

Nie zabrakło także akcentu letniego, czyli wyczekiwanego już przez wielu wyjazdu na „Festiwal Życia” do Kodnia. Po rocznej przerwie spowodowanej Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, planujemy powrót na kodeńskie pole namiotowe, by razem ze wspólnotą NINIWA przeżywać kilkudniowe wakacje z naturą, człowiekiem i Panem Bogiem.

Poza tym wyszliśmy z propozycją nowego cyklu spotkań „Spotkajmy się”. Jest on zainspirowany działaniami z seniorami. Chcemy w podobnym klimacie organizować je dla naszych rodzin – półtoragodzinne warsztaty w pracowni, a po nich czas na rozmowę przy kawie i słodkościach. Pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem. Liczymy mocno, że dzięki temu nasze więzi jeszcze bardziej się umocnią, nie tylko z nami, ale przede wszystkim między rodzinami.

_mg_0159

_mg_0160