Świat niestety nieustannie nękają wojna, zamieszki, prześladowania i inne trudności dotykające najmocniej zwyczajnych ludzi. Wśród nich ogromny procent to chrześcijanie. O tym, jak wygląda ich codzienność, ale też w jaki sposób można im pomóc mówił do nas pan Łukasz – przedstawiciel międzynarodowej organizacji Open Doors.

Open Doors niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom w ponad 60 krajach na całym świecie. Jest to możliwe dzięki wsparciu tysięcy chrześcijan z „wolnych” krajów a także dzięki wspólnotom i kościołom będących partnerami Open Doors w krajach prześladowanych. To dzięki ich pracy i poświęceniu zapewniamy pomoc w naśladowaniu Chrystusa.
Zakres naszych projektów obejmuje dystrybucję Biblii i literatury chrześcijańskiej, szkolenia przywódców i liderów duchowych, realizacji projektów samopomocowych, edukacyjnych oraz humanitarnych. 

(źródło:www.opendoors.pl)

27 lipca nasi pracownicy wraz z gronem seniorów wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej działań organizacji oraz życia chrześcijan w prześladowanych krajach. Było to naprawdę wartościowe spotkanie, ale też – nie ma co ukrywać – trudne i bolesne. Jednak owocne, bowiem seniorzy zadecydowali wspólnie o podjęciu comiesięcznego wsparcia jednej z rodzin żyjącej w krajach islamskich cegiełką finansową. Dzięki temu będziemy mieli realny wkład w pomoc naszym braciom w wierze i akcje podejmowane przez organizację Open Doors.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością organizacji i podejmowanymi przez nią inicjatywami. Więcej na stronie: OPEN DOORS