Dobrze jest wspólnie usiąść przy stole, nie tylko po to, by zjeść obiad. W progach fundacji zagościły dziś 4 rodziny, które postanowiły spędzić wspólnie z nami dwie godziny sobotniego popołudnia. W ten sposób ruszyliśmy z twórczym cyklem „Spotkajmy się”.

Postanowiliśmy rozpocząć coś całkiem nowego. Do tej pory raz w miesiącu zapraszaliśmy naszych podopiecznych na spotkania głównie skupione na aspekcie formacyjnym. Najczęściej pojawiali się jedynie dorośli. Zauważyliśmy jednak, rosnące poczucie potrzeby spędzania czasu w gronie rodziny. Tak właśnie otwarła się przed nami perspektywa nowego cyklu spotkań, połączonego z warsztatami artystycznymi – w końcu są one główną formą naszej działalności z drugim człowiekiem na co dzień.

Dziś – 25 marca – w fundacji zgromadziło się kilkanaście osób, które spotkało się przy jednym stole. Najpierw na warsztatach ceramiki, później przy kawie, herbacie i słodkościach. Był czas na poznanie się, rozmowę, śmiech i zaskoczenia. Budujące spotkanie.

spotkajmy_się

„Spotkajmy się” to czas do którego zapraszamy całe rodziny – od dzieci, przez młodzież, dorosłych i seniorów. Nie ważne ilu liczy członków – im więcej, tym lepiej! Każdy z pewnością będzie czerpał radość ze spędzania wspólnie czasu, poznawania nowych rodzin, często borykających się z podobnymi troskami, a także – co jest częścią spotkań – próbowania swoich sił w różnych technikach artystycznych. Takie działania bardzo zbliżają, uczą dystansu ale też niejednokrotnie mogą ujawnić, jak wiele talentów kryje się w naszym domu.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu Facebook, na którym utworzone jest wydarzenie „Spotkajmy się” – można śledzić kolejne zapowiedzi, relacje oraz publikować posty a także udostępniać informację dalej! Z pewnością wśród nas są rodziny, którym przydałaby się taka chwila twórczego relaksu z najbliższymi.

17361519_1391495294227633_1519816115061160565_n