Oficjalnie projekt „Seniorzy seniorom” dobiegł końca. Podsumowaliśmy go w czasie dwóch ważnych wydarzeń – spektaklu oraz wernisażu. Oba okazały się sukcesem uczestników projektu. Jesteśmy niezwykle zadowoleni i szczęśliwi, że jako organizacja mogliśmy wpierać seniorów w tej kilkumiesięcznej przygodzie. Zapraszamy również Was do przeżycia wspomnień z tych dwóch magicznych wieczorów.

7 grudnia grupa teatralna miała wielką przyjemność gościć w szczególnym miejscu – Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Świętochłowicach. Z ogromną otwartością przyjęto aktorki, które z nutą adrenaliny przygotowywały się do spektaklu. Na widowni zasiedli mieszkańcy ZOL – seniorzy, którzy schyłek swojego wieku przeżywają inaczej, często mniej świadomie, obarczeni chorobą, trudnościami wypływającymi z wieku czy samotności. Dlatego też, tak szczególny był występ grupy teatralnej. Ilość osób chcących zobaczyć spektakl spowodowała, że nasze panie zaprezentowały się dwukrotnie! Wśród widzów polała się niejedna łza wzruszenia. Także nasze seniorki, które przyszły oglądać swoje koleżanki z projektu były oczarowane przygotowanym spektaklem.

Po występie kolejna niespodzianka – rozdanie prezentów świątecznych przygotowanych w ramach projektu. W paczkach znalazły się artykuły zebrane w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności oraz własnoręcznie wykonane prace podczas warsztatów artystycznych. Panie w poniedziałek 5 grudnia z całym zaangażowaniem pakowały 59 kartonów, przyozdabiając je w świątecznym klimacie. Ilość paczek gotowych do rozdania zaskoczyła nas wszystkich! Również opiekunowie i pracownicy z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego byli zaskoczeni ogromem pracy i serca włożonego w ich przygotowanie.

Po tak emocjonującym wydarzeniu mieliśmy dzień przerwy, by przygotować się do kolejnego – wernisażu. Tym razem instruktorzy i osoby zaangażowane w projekt musiały się wykazać, przygotowując wystawę prac swoich podopiecznych, by 9 grudnia zaskoczyć ich samych.

Wernisaż zaskoczył wszystkich! Nas odbiorem wszystkich przybyłych gości, a seniorów… ich własnymi pracami! Przechodząc między pracowniami dało się słyszeć wiele słów zachwytu, niedowierzania i ciepłych gratulacji. Taki efekt chcieliśmy osiągnąć! Przy kawie, słodkościach i rozmowach w klimacie rodzinnego wręcz spotkania, upłynęło nam ostatnie spotkanie z seniorami z projektu.

Nie mogło jednak zabraknąć podziękowań. Każdy uczestnik otrzymał z rąk swojego instruktora certyfikat ukończenia zajęć , słodkości oraz fotoksiążkę zawierającą wspomnienia z tego niepowtarzalnego czasu projektu.

Instruktorzy i animator projektu zostali nagrodzeni wspólnie odśpiewanym „Sto lat”.

Takie chwile na długo pozostają w pamięci. Projekt pokazał, że wśród nas żyje wielu cudownych ludzi, którzy potrafią cieszyć się i korzystać z życia w pełni, bez względu na wiek! Uświadomił, jak ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem, dzielenie się swoim czasem, umiejętnościami. Zaszczepił w nas pragnienie dalszego działania z seniorami i dla seniorów.
Zapraszamy także do obejrzenia prezentacji przygotowanej na tę okazję. Znajdziecie ją na naszym profilu YouTube

Oby było nam to dane!

 

_mg_0162

_mg_0165

_mg_0166

_mg_0169

_mg_0173

_mg_0178

_mg_0184

_mg_0188

_mg_0192

_mg_0194

_mg_0203

img_0153

_mg_0213

img_0163

img_0161

img_0159

_mg_0226

_mg_0196

_mg_0186

_mg_0182

_mg_0180

_mg_0176

_mg_0181

_mg_0178

_mg_0173

_mg_0166

_mg_0167

_mg_0169

_mg_0170

_mg_0172