Jak każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia Śląski Bank Żywności organizuje zbiórkę. Tym razem wolontariuszami, którzy włączą się w akcję będą nasi seniorzy. To ich pierwsza z 3 inicjatyw społecznych!

Projekt „Seniorzy seniorom” obejmuje nie tylko działania w ramach pracowni, które mają miejsce już od września. Ma również za zadanie wdrożyć uczestników projektu do działań na rzecz drugiego człowieka, czyli podejmowania wolontariatu. Rozbudzając wdzięczność oraz pokazując, że wiek nie jest najistotniejszym aspektem, warunkującym niesienie pomocy innym uzmysławiamy seniorom, jak wiele pięknych, ciekawych i dobrych rzeczy można zrobić w kwiecie wieku.

Pierwszą z inicjatyw będzie Świąteczna Zbiórka Żywności. Na terenie sklepu BIEDRONKA w Świętochłowicach nasi seniorzy-wolontariusze będą udzielali się na rzecz samotnych, starszych i potrzebujących osób w naszym mieście. Przygotowaniem do akcji było spotkanie w czasie którego nasi uczestnicy dowiedzieli się czym jest inicjatywa społeczna, jaka jest historia powstania Banku Żywności oraz jak funkcjonuje ta organizacja w naszym kraju. Nie zabrakło też kilku wskazówek dotyczących przebiegu samej zbiórki.

Bieżące działania i relacje z akcji można śledzić na naszym profilu społecznościowym, wydarzenie ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA SENIORÓW.

Zachęcamy wszystkich serdecznie do wsparcia inicjatywy i pozostawienie w koszykach za kasą czegoś, co osłodzi życie osamotnionym osobom.

zbiorka-zywnosci-25-26-listopada-2016

img_0005

img_0006