Czas leci, a my wracamy jeszcze pamięcią do zeszłotygodniowego wernisażu prac Seniorów. Był on zwieńczeniem zakończonego projektu „Seniorzy dla lokalsów”.

 

Był to cudowny czas, podczas którego seniorzy ze Świętochłowic oraz okolic zdecydowali się oderwać od swojej szarej codzienności oraz pozwolić sobie na odkrycie drzemiących w nich talentów. Uczestnicy przeżyli wiele emocjonujących chwil podczas różnorodnych, prowadzonych dla nich warsztatów oraz dzielnie współpracowali przy organizacji ubiegłorocznego jarmarku Familokowelove, który także odbywał się w ramach tego projektu.

 

Emocji i wzruszeń podczas tego wernisażu zdecydowanie nie brakowało. Podopieczni byli zasmuceni, że ten czas tak szybko zleciał, ale owoce jakie się narodziły dzięki temu projektowi wśród seniorów są nie do ogarnięcia. Są one niesamowite. Przemiana tych ludzi, zawarte przyjaźnie czy odkrycie swoich umiejętności to tylko niektóre z nich.

 

Dlatego też przybyli uczestniczący w projekcie byli bardzo wzruszeni, gdy widzieli swoje wystawione prace, że tak pięknie się one prezentują. Cieszymy się, że towarzyszyli im licznie zaproszeni przez nich przyjaciele oraz rodzina.

 

Wernisaż ten uzupełniły rozmowy przy poczęstunku oraz wspólne wspominanie tego czasu podczas oglądania prezentacji zdjęć zrobionych z wydarzeń, związanych z tym projektem.

Wierzymy, że wkrótce powrócą do nas by znowu przeżyć z nami wspólną przygodę ze sztuką podczas kolejnych nowych zajęć.

 

Wydarzenia te organizowane były w ramach projektu „Seniorzy dla lokalsów”.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji Orlen w ramach programu Moje miejsce na Ziemi.