W poniedziałek 18 grudnia fundacyjna sala wypełniła się dziećmi, młodzieżą oraz ich bliskimi, którzy z niecierpliwością oczekiwali wyników konkursu przeprowadzonego w ramach warsztatów ceramiki. „Stajenka dla Świętej Rodziny” okazała się bardzo pozytywną inicjatywą.

Radość i… rozczarowanie. Tak można by w skrócie określić emocje panujące wśród zgromadzonych gości. Okazało się, że wybór tych najpiękniejszych dzieł nie był prosty. Jury w składzie: p. Dorota Fick, p. Dorota Polewana oraz p. Danuta Kupiec miało twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie miały w sobie coś niepowtarzalnego. Zwycięzca jest tylko jeden. A w sumie to trzech i… jedna osoba wyróżniona:

I miejsce – Martyna Stronczywilk

II miejsce – Julia Dobiosz

III miejsce – Oliwier Profus

Wyróżnienie – Jakub Dyrna

Dodatkowo wyróżniona została najmłodsza uczestniczka konkursu Izabela Sobota. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy nagrody – każde z rąk samego prezesa fundacji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości oraz włożonego w pracę serca. Stajenki powędrowały do właścicieli – z pewnością będą w domach stały na honorowym miejscu. W końcu to stajenki dla Świętej Rodziny.