Tego roku tydzień ferii zimowych już tradycyjnie mieliśmy okazję spędzać na ośnieżonych stokach gór, czerpiąc garściami z piękna świata przyrody i ciesząc się z możliwości szusowania. Jednak postanowiliśmy nieco przedłużyć tę radość, zachęcając uczestników wyjazdu zimowego do fotografowania.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja wernisażu okazała się strzałem w dziesiątkę. Idąc za ciosem, zorganizowaliśmy imprezę po raz kolejny. Ilość zgłoszeń, które spłynęły do nas wraz z fotografiami zimowych pejzaży i chwil uchwyconych na stokach francuskiego Puy Saint Vincent była naprawdę spora. Przygotowaliśmy więc nie tylko nagrody, ale także wyróżnienia dla każdego z uczestników konkursu.
28 lutego o godzinie 18.30 w siedzibie fundacji miało miejsce uroczyste otwarcie II wernisażu amatorskiej fotografii zimowej wraz z galą wręczenia nagród. Spotkanie rozpoczęlismy projekcją 3 filmów także przygotowanych przez członków zimowej grupy narciarsko-snowboardowej. Były one świetną okazją wspominania i dzielenia się wrażeniami.
Następnie wręczone zostały statuetki przygotowane w naszej pracowni szkła artystycznego – kolejno dla III, II oraz I miejsca, a także dyplomy za udział dla pozostałych uczestników.

Tak naprawdę chodzi o dobrą zabawę i okazję do spotkania. I choć tym razem grupa była mniej liczna niż poprzedniego roku, jesteśmy przekonani, że idea wernisażu jest nie tylko bliska nam samym, ale także wielu skrytym amatorom fotografowania.