Nie, nie daliśmy się wciągnąć w szaleństwo wielkich sieci, które już w listopadzie zaczynają bombardować nas informacjami o bożonarodzeniowym szale zakupów. Wpadł nam do głowy nowy pomysł, który zaczynamy realizować właśnie teraz, ponieważ…wymaga tak długiego czasu realizacji. Co to za inicjatywa? Konkurs dla dzieci i młodzieży!

Tak się złożyło, że w listopadzie ruszają warsztaty ceramiki dla podopiecznych projektu „Moja świetlica – mój świat”. Jednocześnie cały czas w środy i czwartki od 16.00 do 17.30 realizujemy spotkania z najmłodszymi na tychże warsztatach. Zrodził się więc pomysł, by zaangażować wszystkich we wspólną inicjatywę, a przy okazji wprowadzić ducha zdrowej rywalizacji. Właśnie w ten sposób powstał konkurs „Stajenka dla Świętej Rodziny”.

Przez niecałe dwa miesiące wszystkie dzieci uczęszczające na ceramikę, będą krok po kroku tworzyły Bożonarodzeniową Szopkę. Każda z nich z pewnością będzie wyjątkowa! Jednocześnie chcemy, by było to okazją do czegoś głębszego – w końcu każda z nich, trafi do domu autora i jesteśmy przekonani, że znajdzie tam dla siebie wyjątkowe miejsce.

Konkurs skierowany jest do uczestników warsztatów ceramicznych. Dlatego też zachęcamy, by wykorzystać okazję i zachęcić swoje pociechy do włączenia się w zajęcia, lub… samemu spróbować swoich sił! Z pewnością będzie to nie lada przygoda, a i cel jest szczytny. W końcu to nie byle co, tworzyć mieszkanie dla Świętej Rodziny.