Święta to czas, gdy nasze serca otwierają się jeszcze szerzej. To piękne widzieć uśmiech na twarzy osób, które na co dzień spotykają się z samotnością, chorobą, czy po prostu brakiem sensu życia. Jeszcze piękniej jest móc ten uśmiech wywołać! Tego doświadczyli uczestnicy projektu „Seniorzy dla seniorów”, również dzięki Wam – darczyńcom. Za nami dwa cudowne spotkania przepełnione życzliwością i ciepłem.

Jednym z założeń projektu, w którym uczestniczą nasze seniorki i seniorzy było zorganizowanie akcji na rzecz innych osób w wieku senioralnym zarówno w Świętochłowicach jak i Rudzie Śląskiej. Przygotowania trwały praktycznie od samego początku, bowiem działając w pracowniach artystycznych przygotowywane były upominki rękodzielnicze, następnie organizowana była akcja zbiórki żywności i artykułów do świątecznych paczek, by później wspólnie je zapakować i wręczyć rówieśnikom. Tak też się stało 6 i 7 grudnia.

Jak odebrane zostały te chwile? Najlepiej opowiedzą sami uczestnicy projektu.

My natomiast raz jeszcze dziękujemy każdemu, kto włączył się w inicjatywę zbiórki żywności – w tych paczkach, znalazło się także wasze dobre serce!

Dnia 6.XII. w ramach projektu „Seniorzy seniorom” pięciu uczestników projektu i dwie osoby prowadzące warsztaty odwiedziło świętochłowicki ZOL. Tam 60 pensjonariuszy o różnym stopniu niepełnosprawności otrzymało od Mikołaja świąteczne paczki. W paczkach znalazły się słodycze pozyskane podczas zbiórek w Biedronce, upominek wykonany w trakcie warsztatów rękodzieła, ceramicznych i szkła artystycznego oraz kwiatek gwiazda wigilijna.
Magię Świąt przybliżyło też wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek.

Ewa

W dniu 7 grudnia br uczestnicy projektu „Seniorzy dla seniorów” odwiedzili pensjonariuszy Dziennego Domu „Senior –WIGOR” w Rudzie Śląskiej. Przekazali im paczki świąteczne, które przygotowali z darów własnych oraz klientów marketu Biedronka w Rudzie Śląskiej-Halembie.

Spotkanie było pełne ciepłych słów i serdecznych, spontanicznych gestów  a także przyjemnych dźwięków … prawdziwie świąteczne. Pensjonariusze i personel domu odwdzięczyli się seniorom śpiewem i poczęstunkiem. Każdy został obdarowany –  przede wszystkim radością.

Zbiórka żywności oraz wizyta w Domu Senior-WIGOR była inicjatywą uczestników projektu. Do jej realizacji wykorzystali swoje najcenniejsze zasoby; czas, pozytywną energię, szczodrość i wrażliwość na potrzeby innych seniorów. Działanie godne naśladowania.

Katarzyna