Od kilkunastu dni trwają prace na placu przed naszym budynkiem. Czekaliśmy na to z niecierpliwością, bo gdy tylko wróci do nas słoneczna pogoda mamy zamiar ożywić to miejsce, nie tylko zieleniącą się trawą.

Kilka miesięcy temu napisaliśmy wniosek o udzielenie naszej organizacji wsparcia finansowego, który złożony został do firmy Henkel wpierającej także różne inicjatywy prospołeczne. Wsparcie uzyskaliśmy dzięki czemu mogliśmy rozpocząć planowany od dłuższego czasu remont placu. Obszar wcale nie mały, wymagający zagospodarowania. Pomysł który powstał zakłada nie tylko stworzenie miejsc parkingowych i wybrukowanie drogi dojazdowej, prowadzącej od głównej ulicy Kubiny do budynku. Chcemy aby to miejsce, umożliwiło nam wyjście do ludzi m.in. po przez organizowanie kiermaszów czy małych eventów na świeżym powietrzu. Ma być schludnie, zielono i funkcjonalnie!

Prace trwają już od początku grudnia. Pogoda nie rozpieszcza, ale udaje się krok po kroku realizować cel. Zadanie podjął pan Daniel Wochnik wraz z pracownikami własnej firmy Danbud z Tarnowskich Gór. Ogromnie się cieszymy i nie możemy doczekać końca prac. Całość dzieje się we współpracy ze Śląską Telewizją Miejską z którą dzielimy budynek.