Nie ma nic piękniejszego, jak możliwość wywołania uśmiechu na twarzy osoby, która przeżywa starość samotnie, często zmagając się z chorobami i trudnościami wypływającymi nawet ze zwyczajnych, codziennych czynności. Jednocześnie równie piękne jest móc obserować, jak dzielenie się własnym czasem, siłami, zaangażowaniem sprawia człowiekowi – w każdym wieku, ogromną satysfakcję. Tak niewielkie wydarzenie, jakim może wydawać się zbiórka żywności, ma tak wiele aspektów i dodaje tyle wartości naszemu życiu. Dlatego, po raz kolejny zaangażowaliśmy się w jej organizację!

W dniach 22-23 listopada w Świętochłowickiej „Biedronce”, której szefostwo od lat otwarte jest na współpracę z nami – za co gorąco dziękujemy – wolontariusze fundacji zachęcali klientów sklepu do włączenia się w Przedświąteczną Zbiórkę Żywności „OWARTE SERCA”. Jej celem było zebranie artykułów z których później wspólnie z seniorami stworzymy Bożonarodzeniowe paczki dla mieszkańców Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Świętochłowicach. Oczywiście w paczkach prócz darów zebranych w trakcie zbiórki znajdą się także wykonane ręcznie w naszych pracowniach upominki.

To juz tradycja. Nie potrafimy jej przerwać – i nie chcemy! Ani my, ani seniorzy którzy przychodzą na nasze zajęcia, którzy brali lub biorą czynny udział w aktualnych projektach realizowanych w fundacji. To ubogacające doświadczenie. Podopieczni ZOL czekają na uśmiechnitych, pełnych empatii wolontariuszy, którzy z radością przychodzą w ich progi, by obdarować ich upominkami o tyle wyjątkowymi, że są one wspólnym dziełem mieszkańców naszego miasta – każdego, kto dał od siebie dar, własnie w trakcie zbiórki!

Dziękujemy serdecznie każdemu z osobna za okazane zaangażowanie i wsparcie. Wolontariuszom – począwszy od dzieci, przez seniorów aż do pracowników fundacji. Kierownictwu sklepu „Biedronka” oraz oczywiście mieszkańcom miasta i tym, którzy w trakcie zbiórki otwarli swoje serce na potrzeby drugiego człowieka.

Z pewnością niebawem pojawią się tutaj pełne radości i wzruszenia twarze seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z barwnymi, świątecznymi paczkami!