Warsztaty dla szkół i przedszkoli – Fundacja Rodzin Polskich

Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Prowadzimy spotkania, które stanowią niespotykaną dotąd atrakcję w ramach rozwijania i odkrywania dziecięcych pasji – działamy stacjonarnie i mobilnie.


Kierując się własnym doświadczeniem, możliwościami jakie dają nam pracownie oraz opiniami kursantów i podopiecznych, postanowiliśmy rozpocząć współpracę z placówkami szkolnymi i przedszkolnymi. Proponujemy zajęcia w pracowniach: witrażu, szkła artystycznego, ceramiki oraz rękodzieła. Z pewnością takie spotkanie jest ciekawą i twórczą alternatywą dla zajęć plastyki czy techniki, a wykonane rękodzieło może stać się wyjątkowym prezentem na Dzień Matki czy Babci i Dziadka. Jednocześnie daje dzieciom możliwość poznania nowych, niecodziennych form i spróbowania swoich sił w nietypowych zajęciach, jak szlifowanie szkła czy szkliwienie ceramiki.

W naszej siedzibie może odbywać się kilka warsztatów jednocześnie, dzięki temu liczniejsza grupa uczestników może zostać podzielona pomiędzy pracownie. Istnieje również możliwość uczestniczenia klasy czy grupy przedszkolnej w tym samym warsztacie – wszystko zależy tylko i wyłącznie od zamysłu opiekuna! Warsztaty obejmują zarówno pojedyncze zajęcia, jak i cykle spotkań opatrzonych odpowiednią opieką instruktora i zapleczem technicznym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i możliwościom poszczególnych placówek, prowadzimy również warsztaty mobilne. Szczególnie sprawdzają się w przedszkolach oddalonych od naszej siedziby, gdzie maluszki pod okiem wychowawców, w znanym im środowisku, mogą zapoznać się z nowymi technikami pracy twórczej.

Do tej pory udało nam się przeprowadzić już kilkadziesiąt spotkań warsztatowych, zarówno stacjonarnie jak i poza pracowniami, począwszy od grup przedszkolnych, przez szkołę podstawową, aż po klasy licealne. Każde spotkanie dostosowane jest do możliwości i poziomu uczestników. Istnieje możliwość wykorzystania półproduktów lub przeprowadzenie zajęć w czasie których uczestnicy samodzielnie, od początku do końca wykonują niepowtarzalne prace rękodzielnicze.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą warsztatową naszej Fundacji. Istnieje także możliwość kontaktu bezpośrednio w siedzibie lub telefonicznie – chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Skip to content