Szkoła Ikon – Fundacja Rodzin Polskich

Szkoła Ikon

Poprzez sztukę ikonopisania kursanci mają możliwość poznać historię sztuki jak pogłębić przestrzeń duchową i uspokoić ją od codziennego zgiełku.


Pisanie ikon jest jednym z najstarszych sposobów obrazowania wizerunku świętych. Jednocześnie jest to niezwykła przygoda obcowania ze sztuką i duchowością. Nie jest to zwykła technika malarska, ale metoda przeniknięta wartościami. Adresowana jest przede wszystkim do tych, którzy chcą odnaleźć w swoim życiu spokój czy pogłębić zdolności artystyczne wymagające niezwykłej dokładności i cierpliwości. Uczestnicy poznają nie tylko podstawy merytoryczne, ale i warsztatowe, rozpoczynając od historii, symboliki ikony, znaczenia kolorów i kształtów, anatomii ciała i budowy szat poprzez pisanie wizerunku świętego.

Kursanci zostają również zaznajomieni z techniką sporządzania medium, gruntowania czy wykonania szkicu i przenoszenia go na deskę. Standardowo kurs trwa 3 miesiące, a uczestnicy spotykają się raz w tygodniu. W ramach niewielkiej opłaty kursanci otrzymują wszystkie niezbędne do pracy materiały biurowe i malarskie takie jak podobrazie, pigmenty czy pędzle. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kursie pisania ikon!