Kilometry Dobra – Fundacja Rodzin Polskich

Kilometry Dobra

Próbujemy pobić rekord Guinnessa układając możliwie najdłuższy ciąg monet w jednym nominale – poprzez zabawę zbieramy środki na nasze cele.


Co roku podejmujemy wyzwanie jakim jest włączenie się w międzynarodową akcję Kilometry Dobra. Udział w tej dobroczynnej inicjatywie mogą zgłaszać organizacje z całego świata, a jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Przez 3 miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami pozyskując w ten sposób nowych wolontariuszy. Środki zbierane są poprzez zbiórki w centrach handlowych, szkołach i kościołach, przez strony internetowe, aukcje, koncerty czy biegi charytatywne. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa.

Konkurencja polega na układaniu ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy). Aby pobić obecny rekord należący od 2012 roku do Austriaków, potrzebujemy stworzyć szereg monet o długości 75,2 km. Taki szereg będzie mieć wartość ponad 3,3 mln zł.

Nie małe wyzwanie! Jako Fundacja dołączamy do niego mając na horyzoncie konkretny cel. Jest nim wsparcie finansowe działania świetlicy dla dzieci i młodzieży, która powstała w murach naszej organizacji w 2016 roku i zrzesza we wszystkich swoich działaniach ponad 40 uczestników. Świetlica jest miejscem do którego lgną dzieciaki z okolicy – dzieci, których codzienność nie jest prosta i przyjemna, które często stają przed problemami dorosłych. To dzieci do których często w szkole, na podwórku albo w domu przyklejane są etykiety „trudnych”. My widzimy, jak rozwijają skrzydła! Sprawa jest dla nas prosta – nie możemy i nie chcemy tracić tego, co udało się nam wszystkim wspólnymi siłami stworzyć. Nasi podopieczni dają nam wiele radości i motywacji do dalszego działania, dlatego podjęliśmy się udziału w akcji Kilometry Dobra. Wierzymy, że połączenie przyjemnego z pożytecznym – nie tylko dla nas, nie tylko dla dzieciaków, ale też dla lokalnej społeczności przyniesie ogromne owoce dla przyszłych pokoleń.

W ciągu ostatnich lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów.

Oficjalna strona internetowa akcji: www.kilometrydobra.pl
Skip to content