20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Choć wiele mówi się o doświadczeniu życiowym seniorów oraz osobach i organizacjach wspierających i umożliwiających im wspaniałe przeżywanie starości, niestety, seniorzy narażeni są również na nieuczciwość.

Wspaniale się złożyło, gdyż niedawno odezwała się do nas Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach z propozycją przeprowadzenia spotkania dla osób starszych. Postanowiliśmy więc zaprosić uczestników projektu „Seniorzy seniorom” w ramach obchodów Europejskiego Dnia Seniora i przygotować we współpracy z Policją pogadankę dotyczącą istotnego bardzo tematu – wyłudzeń wobec osób starszych.

Dwóch funkcjonariuszy świętochłowickiej Policji krok po kroku naświetlała w jak różny sposób wyłudzane są pieniądze, kto jest najbardziej zagrożony i co najważniejsze – jak wystrzegać się tego typu niebezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji, która wyszła z powyższą inicjatywą i w przystępny sposób przekazała posiadaną wiedzę seniorom. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom jak ta, większa ilość osób będzie w stanie obronić się przed nieuczciwością.

dzien-seniora

img_0525

img_0526

img_0529