„Każdy ma coś, co może dać innym” – takie słowa wypowiedziała kiedyś Barbara Bush. I trudno się z nimi nie zgodzić. Wychodząc właśnie z takiego założenia zorganizowaliśmy zbiórki żywności w czasie których nie tylko daliśmy okazję innym do tego, by dać coś z siebie, ale także sami ofiarowaliśmy swój czas i energię w ramach wolontariatu. Kilka słów o tym, jak mnoży się dobro.

O tym, że wolontariat jest wyjątkową formą pomocy przekonalismy się wielokrotnie. Idąc tym tropem, postanowiliśmy po raz kolejny zaktywizować podopiecznych realizowanego projektu organizując zbiórkę żywności. Jak się okazało, seniorzy z wielkim zaangażowaniem i bardzo ochoczo podeszli do wydarzenia. Przez dwa kolejne weekendy spędzali czas informując klientów o mozliwości włączenia się w inicjatywę skierowaną do samotnych seniorów. Co więcej, w działania postanowiły swoją cegiełkę włożyć także dzieciaki z fundacyjnej świetlicy. Wspólnie z panią wychowawczynią Ewą, wspierali serniotrów swoją obecnością. Nie zabrakło też chętnego zawsze do pomocy Pawła – podopiecznego OPS w Świętochłowicach.

Akcja miała na celu zebranie żywności – szczególnie słodyczy oraz środków chigieny osobistej, które razem z rękodziełem powstałym w ramach projektu stworzą świąteczne paczki.

Na koniec słowo od uczestników projektu „Seniorzy dla seniorów”, którzy byli głównymi zainteresowanymi wydarzenia:

W dniach 16-17 listopada w Świętcohłowicach oraz w dniach 23-24 listopada w Rudzie Śląskiej preprowadziliśmy zbiórkę słodyczy, artykułów spożywczych i kosmetycznych przeznaczonych dla Seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz osób samotnych. Rozdawane były ulotki dla wchodzących klientów. Klienci reagowali w większości bardzo pozytywnie. Angażowali się ludzie w różnym wieku. Zebraliśmy ponad 147 kilogramów w Świętochłowicach i około 288 kilogramów w Rudzie Śląskiej.

Raz jeszcze dziękujemy każdemu, kto włączył się w tę inicjatywę.