Działo się! Przerwa zimowa wykorzystana w pełni. Dzieci i młodzież uczestniczące w projekcie „Moja świetlica – mój świat”, ale także młodzi mieszkańcy naszego miasta (i nie tylko) mogli wspólnie z nami spędzać aktywnie czas. A my możemy dziś z satysfakcją powiedzieć, że to były udane ferie.

Każdy dzień został skrupulatnie zaplanowany. Chcieliśmy, by dzieci miały możliwość spędzić ten czas mądrze, ale też z poczuciem, że ferie w mieście mogą być naprawdę „fajne”. Dlatego znaczna część zajęć odbywała się poza świetlicą. Korzystaliśmy zarówno z oferty zajęć miejskich, jak i sami organizowaliśmy wydarzenia w których udział mogły wziąć osoby spoza projektu. Jednym słowem INTEGRACJA!

Grupa Świetlików między innymi wybrała się na zajęcia szachowe, zabawy i gry organizowane w Miejskich Bibliotekach i szalała na lodowisku. Nie zabrakło także niespodzianek o które zadbała pani Ewa – najpierw miejskie podchody, a później… wspólna pizza! Było pysznie! W ostatnim dniu grupa świetlicowa włączyła się w ogólnopolską akcję „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”.


Oprócz tego dzieci doświadczyły dreszczyku rywalizacji podczas sportowych rozgrywek organizowanych przez pana Jurka w ramach zajęć streetworkingu. A działo się wiele! Cztery turnieje – I i II Turniej Halowy Frisbee oraz II i III Turniej Halowy Crossmintona. Przerwa zimowa sprzyjała zaangażowaniu innych grup, dzięki czemu na dwóch rozgrywkach padła rekordowa liczba uczestników. Co więcej, na ostatnich rozgrywkach pojawili się reporterzy telewizyjni, którzy zrelacjonują sportowe poczynania dzieci i młodzieży w mieście.


Jak widać sporo się dzieje, a to wszystko za sprawą tak prężnej i zaangażowanej w działania kadry projektu, której bardzo dziękujemy za wkładane w pracę serce. Dzieciaki to czują i dlatego tak chętnie biorą aktywny udział w działaniach.

Na koniec postawmy retoryczne pytanie: Czy takie ferie zimowe można zaliczyć do udanych? Z pewnością!